Týden knihoven 2018

19.10.2018

První říjnový týden patří již tradičně knihovnám. Ani letos tomu nebylo jinak. Ve dnech 1. - 7. října probíhal napříč celou republikou 22. ročník Týdne knihoven. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). Letošní Týden knihoven byl věnován především 100. výročí založení republiky. I naše knihovna se k tomuto svátku knihoven připojila a bylo tady vskutku živo...

A co se tedy u nás dělo?

27. 09. jsme s malým předstihem zahájili Týden knihoven Vítáním občánků.

01. 10. byla spuštěna malá výstava na chodbě knihovny ke 100. výročí vzniku republiky pod názvem Významné osmičky v dějinách 20. století.

02. 10. celé dopoledne maminky i děti v rámci Klubu maminek tvořily - recyklovaly stará CD a vznikly při tom úžasné svícny.

03. 10. proběhla ve večerních hodinách beseda s Mgr. Pavlem Mašláněm, pracovníkem Muzea regionu Valašsko - 100. výročí vzniku Československa v historických souvislostech na Valašsku.

04. 10. jsme spolu se žáky 8. a 9. tříd přivítali pana Mašláně opět, tentokrát v dopoledních hodinách.

Obě akce byly podpořeny z projektu Knihovna 21. století, který vyhlašuje MK.

Týden knihoven jsme ukončili v pondělí 8. 10. besedou pro 4. a 5. třídu. Přijela za námi paní spisovatelka Ivona Březinová.

V Týdnu knihoven je také Masarykovou veřejnou knihovnou Vsetín pravidelně vyhlašována literární soutěž pro děti vsetínského okresu O poklad strýca Juráša.