1. pololetí 2018 - 2017

V září byly spuštěny nové webové stránky knihovny. Historii akcí i celého dění v knihovně v období prvního pololetí 2018 a roku 2017 si můžete prohlédnou na původním webu.


Výpis akcí z období prvního pololetí 2018

MALOVÁNÍ NA TRIČKA

Tvořivé dopoledne v Klubu maminek pro děti i dospělé

Přineste si s sebou: trička, 20,- Kč

Dílnu vede Kamila


26. 06. 2018 

Klub maminek - Děti a pět jazyků lásky

Poslední předprázdninové setkání Klubu maminek bylo zakončeno symbolicky. Poslední přednáškou z cyklu Děti a pět jazyků lásky, které pro maminky připravilo Centrum pro rodinu.


15. 06. 2018

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

Při druhém vítání občánků se v knihovně sešlo deset miminek, které přivítala paní starostka. Dětem a rodičům byly predány dárečky od městyse a knihovny. Dětem i rodičům přeji spoustu krásných společných chvilek. A v září se těším na další rodiny s novými občánky Nového Hrozenkova.


12. 06. 2018

VÝŽIVA DĚTÍ DO 1 ROKU VĚKU

Beseda Evy Hurtové byla přijata s nadšením. A už teď můžu prozdradit, že se s Evou setkáme i na podzim při dalších přednáškách.


02. 06. 2018

VÝSTAVA PORTRÉTŮ A VESELÝCH OBRÁZKŮ

vystavují žáci ZŠ Nový Hrozenkov, pod vedením p. uč. Bednaříkové


31. 05. 2018

Pasování prvňáčků na čtenáře

Čtvrteční dopoledne knihovnu ovládly děti. A také princezna, princ a divadélko...

21 prvňáčků ze ZŠ Nový Hrozenkov bylo přijato do Řádu čtenářského. Slavnostní ráz pasovacímu aktu dodala svou přítomností p.starostka Stanislava Špruncová a ředitel ZŠ Igor Haša. Vrcholem pak byla princezna Kateřina z Království knih, která za zvuku královské fanfáry nastoupila i s princem Matyášem před děti, aby s nimi složila čtenářský slib a opravdovým mečem je pasovala na rytířky a rytíře. Ještě před tim však děti musely složit zkoušku a prokázat tak, že opravdu už umějí všechna písmenka. Publikum jim dělaly děti z MŠ Nový Hrozenkov - střed. Prvňáčci, kromě pasovacího glejtu, průkazu do knihovny a malého sladkého překvapení, dostali díky projektu SKIP - Knížka pro prvňáčka i knižní dárek. Skvělou tečkou za programem bylo divadelní vystoupení Báry Dohnálkové a Kateřiny Davidové, které vystupují pod názvem Bublanina. Pohádka Není liška jako liška pobavila děti i dospělé.

Už teď se těším na příští rok - na nové prvňáčky. Akce byla podpořena MK.


26. 04. 2018

O zajímavé zážitky a krásné fotografie z pouti po Izraeli se s námi ve středu 25. 04. 2018 podělil Ondřej Cícha. Jeho beseda IZRAEL: Svatá země byla inspirativní.


21. 04. 2018

Vítání občánků

V pátek 20. 4. 2018 přivítala paní starostka, Stanislava Špruncová, nové občánky Nového Hrozenkova. Děti narozené v období srpen - listopad 2017 se se svými rodiči i ostatními rodinnými příslušníky sešli na půdě knihovny při slavnostním vítání občánků. Paní starostka popřála dětem krásný a bezpečný start do života, rodičům poděkovala za nové občánky a rovněž jim popřála spoustu trpělivosti i krásných chvilek se svými dětmi. Poté jim předala dárkové sady, kytičku a rodiče se na závěr podepsali do pamětní knihy. Díky mezinárodnímu projektu BOOKSTART - S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA, který u nás do života uvedl Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP ČR) si rodiče odnesli i krásné knižní dárečky, tipy na čtení pro děti a od naší knihovny možnost roční rodinné registrace zdarma, brožurku Co najdete v knihovně...Slavnostní atmosféru navodily pod vedením Jitky Maliňákové svým zpěvem děti ze ZŠ Nový Hrozenkov a o obrázkovou výzdobu se postarala paní učitelka Bednaříková s děvčaty s 8. třídy. Více uvidíte na fotografiích, jejichž autorem je Jaroslav Maceček. Těšíme se na další miminka, při dalším vítání.

19. 04. 2018


Beseda s paní Věrou Sosnarovou, která proběhla včera, tedy ve středu 18. 04. 2018, byla velmi emotivní. Téma Přežila jsem gulag, není jednoduché, ale osmáci a deváťáci byli bezvadní. Poslouchali téměř bezdechu jedenapůlhodinové vyprávění ženy, která strávila 19 let v pracovním táboře na Sibiři.

Akce byla podpořena MK - Knihovna 21. století


22. 03. 2018

První jarní den slavnostě přivítala žákyně 6. třídy Aneta Morávková. V knihovně v Rožnově pod Radhoštěm v tento den proběhlo vyhlášení výsledků okresního kola literární soutěže O poklad strýca Juráša a autorům nejlepších prací bylo předáno ocenění. Aneta v kategorii poezie získala 3. místo a její práce postoupila do krajského kola. Báseň s názvem Osud si můžete přečíst zde. Anetě blahopřejeme a držíme palce v krajském hodnocení.


22. 03. 2018

S dětmi v MŠ Vranča jsme si povídali o Knížce a puntíkatých pohádkách.


20. 03. 2018

Cestopisná beseda s Honzou Husákem se vydařila. Prostřednictvím krásných fotografií, videí a zajímavého vyprávění jsme se prošli po nádherné přírodě Islandu. Díky Honzo i vám návštěvníci.


15. 03. 2018

Beseda se spisovatelkou Petrou Dvořákovou se žáky 6. tříd - téma anorexie


13. 03. 2018

Dnes se v Klubu maminek ochutnávalo... A taky povídalo - s Petrou Křupalovou o výrobcích Tupperware.


01. 03. 2018

Březen - měsíc čtenářů je tady a s ním i nové číslo Zpravodaje. Můžete si přečíst něco z historie měsíce čtenářů, dozvíte se, jaké akce se v knihovně chystají a připraveny jsou i knižní tipy...


15. 02. 2018

K půjčování jsou připraveny nové knihy...


13. 02. 2018

Marie Smolíková z Centra pro rodinu v Klubu maminek přednášela o výchově. Příště, tedy 20. února můžete s dětmi vyrábět puzzle.


07. 02. 2018

Čtvrťáci se ZŠ Nový Hrozenkov dnes v knihovně recitovali... Proběhlo tady třídní kolo recitační soutěže a spolu s dětmi, p. učitelkou i p. asistentkami jsme vybrali 4 postupující do školního kola. Taky jsme se zamýšleli nad tím, zda je Poezie v ohrožení...? a zjistili jsme, že určitě přežije a ukázali si, že může být i zábavná...


06. 02. 2018

Valentýnské tvoření v Klubu zaujalo děti i maminky. Tatínci se mají na co těšit...


31. 01. 2018

Ve škole se nerozdávalo jen vysvědčení. Pamětní listy, knížku a záložku dostali od knihovny i mladí spisovatelé, kteří se zapojili do literární soutěže O poklad strýca Juráša. Předávání proběhlo v ZŠ Nový Hrozenkov za přítomnosti p. ředitele a p. zástupkyně. Školního kola se zúčastnili Eliška Štelclová, Kateřina Urbanová, Tomáš Lušovský, Eva Štulerová, Aneta Morávková, Markéta Petřeková, Martina Ježíková, Veronika Humlová, Lucie Gaberová, Sabina Lukášová a Jakub Novotný. Práce postoupily do okresního kola, jehož vyhodnocování probíhá právě v těchto dnech. Držíme palce, ať se naši začínající literáti dostanou co nejvýše...


30. 01. 2018

K půjčování je nachystaný nový výměnný soubor z Masarykovy veřejné knihovny Vsetín. Poznáte ho podle fialového proužku na hřbetě knihy.


16. 01. 2018

Maminky v Klubu tvořili krásné dekorace z květináčů. Nechte se inspirovat...